Yağlı Çeçil Peyniri - Eritmelik (500 Gr.)

Yağlı Çeçil Peyniri - Eritmelik (500 Gr.)

40,00TL

Yağlı Çeçil Peyniri

Kars, Ardahan, Erzurum yörelerinde, imal edilen lifli yapısı ve aromatik kokusuyla çok tercih edilen bir peynir çeşidi olan Yağlı Çeçil Peyniri son derece faydalıdır. Bazı yörelerde Civil Peyniri olarak da anılan bu peynir, ağızda dağılan yapısı, eşsiz lezzetiyle ülkemizin her bölgesinde sevilerek tüketilir. Yağlı Çeçil Peyniri, eriterek tüketilebildiği gibi kuymak yapımında da kullanılabilir. Son derece lezzetli bir seçenektir!

Yağlı Çeçil Peyniri Özellikleri

Yağlı Çeçil Peyniri en çok tüketilen peynir çeşitlerinden birisidir. Klasik bir yöntem olarak suda haşlanarak yapılmaktadır. Görünümü iplik şeklinde olmakla birlikterengi kaşar peynirine benzemektedir. Yağlı çeçil peyniri, tam yağlı, yumuşak ve tuzlu bir peynir çeşididir. El ile çekildiğinde kolaylıkla liflerine ayrılmakta ve keyifle tüketilmektedir. Yağlı Çeçil Peyniri, yumuşak ve tuzlu bir peynir çeşididir. Yapısı itibari ile lif şeklinde olan ve kolay bir şekilde liflerine ayrılabilir olan bu peynir kendi başına tüketilebildiği gibi tariflere de çok yakışmaktadır. İçerdiği özellikler nedeniyle Yağlı Çeçil peyniri, küflendikten sonra da tüketilebilirdir. Yağlı Çeçil peyniri, sarımsı, iplik şeklinde bir peynir olarak üretilmektedir. Yağlı çeçil peynirinin tadı hafif ekşi ve tuzlu olduğu için satın alırken peynirin tadına mutlaka dikkat edilmelidir. Yağlı Çeçil Peyniri saçları güçlendirmekte, kemik sağlığını olumlu olarak etkilemektedir. Ayrıca beyin sağlığı açısından da uzmanlar tarafından tüketilmesi önerilir. Bağırsak bakterileri ve bağırsak florasını koruyan Yağlı Çeçil Peyniri sağlığımız için tüketeceğimiz lezzetli bir yiyecektir.

Bu lezzetleri sizde çok seveceksiniz.

Yağlı Çeçil Peyniri - Eritmelik (500 Gr.) ürününü alan müşterilerimiz başka hangi ürünleri alıyor?

En çok sipariş edilen ürünlerimiz arasında şunu gördük. Yağlı Çeçil Peyniri - Eritmelik (500 Gr.) ürünümüzü satın alan müşterilerimiz aşağıdaki ürünleride beğenerek satın alıyor. Sizin damak tadınıza da güveniyor ve bu ürünleri beğeneceğinizi umuyoruz.

neden göle peyniri?

Dedelerimizden miras kalan geleneksel yöntemleri yenilenen teknoloji ile birleştirip el değmeden leziz peynirler üretiyoruz.

Göle , Türkiye'nin en soğuk hava şartlarına sahip yerlerinden birisidir. Dedelerimiz bu zor iklim şartlarında yaşamlarını sürdürebilmek için yüksek rakımlı yaylalarda otlattığı ineklerden taze sütleri alıp ailemize yetecek kadar peynir ve çeşitli ürünler üretirdi. Komşu iller ile ticaretlerini geliştirip peynir verip meyve alırlardı. Zamanla eşsiz lezzete sahip bu peynirler ile yaptıkları bu küçük ticaret yerini mesleğe bıraktı. Baba mesleği olarak sürdürdüğümüz mandıracılıkta teknolojinin getirdiği ve sistemin gerektirdiği bütün gereksinimleri eksiksiz yaparak dedelerimizden kalan o geleneksel yöntemleri devam ettiriyoruz.

Ücretsiz Kargo

Web sitemizden yapacağınız 200 TL ve üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo imkanı

Güvenli Paketleme

Sipariş verdiğiniz ürünleri özel ambalajlarla güvenli bir şekilde paketlenir.

Kaliteli Üretim

Dedelerimizden miras yöntemleri teknoloji ile geliştirerek üretim kalitemizi arttırdık.
Tüm Hakları Saklıdır - Göle Peyniri © 2021

golepeyniri.com bir Koçhan Süt Ürünleri iştirakidir. Web sitemizde bulunan hiç bir yazılı ve görsel materyalin izinli / izinsiz kullanımı yasaktır.

web tasarım