Hakkımızda

Dedemiz Yadigar KOÇ ;


Kendi emeği ve ailesinin desteği ile mahsulünü değerlendirerek kurduğu küçük çiftliğinde, küçük ve büyükbaş hayvancılık yaparak, kendi el emeği, birikimleri ile Kars Kaşar Peyniri üretimine başlar.  Kars bölgesinin en eski kaşar peyniri  üreticilerinden olan dedemiz, ‘’KOÇ MANDIRA’’ ünvanı ile 1968 yılında mandıra işletmesini kurarak Kars Kaşar Peyniri üretimi ve Damızlık Hayvan yetiştiriciliği yaparak faaliyetlerini sürdürür. 


Göle, Ardahan, Kars yöresinin bakir meralarında, gezerek beslenen ineklerden aldığı, tamamen saf, doğal ve katkısız sütleri hiçbir katkı maddesi kullanmadan geleneksel yöntemlerle işleyip, ürettiği, Göle Kars Eski kaşar peynirinin, Kars’ta üretilmesine ve Türkiye’de tanıtılmasına katkıda bulunmuştur.


Biz Koçhan ailesi olarak sofralarımızda tüketmeyeceğimiz hiçbir ürünü, raflarımıza koymayacağız ilkesi ile, dedemizden kalan miras üretim yöntemlerini teknoloji ile birleştirerek, geleneksel tattan ödün vermeden, sağlıklı ve doğal süt ürünlerini sofralarınıza sunuyoruz.

Sağlıklı nesiller için doğal beslenmenin önemini biliyoruz ve bunun için geleneksel üretimin korunması, sağlıklı ve katkısız ürünlerin üretiminin devamlılığı, nesiller boyu doğallık için çok çalışacağız ve her sofraya doğallık getirmeye devam edeceği

neden göle peyniri?

Dedelerimizden miras kalan geleneksel yöntemleri yenilenen teknoloji ile birleştirip el değmeden leziz peynirler üretiyoruz.

Göle , Türkiye'nin en soğuk hava şartlarına sahip yerlerinden birisidir. Dedelerimiz bu zor iklim şartlarında yaşamlarını sürdürebilmek için yüksek rakımlı yaylalarda otlattığı ineklerden taze sütleri alıp ailemize yetecek kadar peynir ve çeşitli ürünler üretirdi. Komşu iller ile ticaretlerini geliştirip peynir verip meyve alırlardı. Zamanla eşsiz lezzete sahip bu peynirler ile yaptıkları bu küçük ticaret yerini mesleğe bıraktı. Baba mesleği olarak sürdürdüğümüz mandıracılıkta teknolojinin getirdiği ve sistemin gerektirdiği bütün gereksinimleri eksiksiz yaparak dedelerimizden kalan o geleneksel yöntemleri devam ettiriyoruz.

Ücretsiz Kargo

Web sitemizden yapacağınız 1.500 TL ve üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo imkanı

Güvenli Paketleme

Sipariş verdiğiniz ürünleri özel ambalajlarla güvenli bir şekilde paketlenir.

Kaliteli Üretim

Dedelerimizden miras yöntemleri teknoloji ile geliştirerek üretim kalitemizi arttırdık.
Tüm Hakları Saklıdır - Göle Peyniri © 2024

golepeyniri.com bir Koçhan Süt Ürünleri iştirakidir. Web sitemizde bulunan hiç bir yazılı ve görsel materyalin izinli / izinsiz kullanımı yasaktır.

Kurumsal WEB Tasarım ve E-ticaret Hizmetleri