Erzincan Tulum Peyniri (900 Gr.)

Erzincan Tulum Peyniri (900 Gr.)

60,00TL

ERZİNCAN TULUM PEYNİRİ(Koyun Sütünden)

Erzincan Tulum Peyniri, koyun sütünden üretilmekte ve küçükbaş hayvan postuna basılarak üretilmektedir. Kendisine has tadıyla diğer peynir çeşitlerinden ayrılır. Erzincan yaylalarında yetişen koyunların sütünden üretilen gerçek Erzincan Tulum Peyniridir. 

Erzincan Tulum Peyniri Özellikleri:

Erzincan Tulum Peyniri diğer peynirlere göre daha parlak görünümlü ve daha güzel kokuludur.Sevilerek tüketilen tam yağlı bu peynir, son derece temiz ortamlarda üretilmektedir. Peynirin
tuzlanması ve temiz havada bekletilmesi peyniri daha değerli kılar.

Üretimden Sofranıza

Mayalanan süt, ince ve temiz bezden yapılmış süzeklere alınıp, peynir haline getirilmektedir. Bir gecenin ardından mandıraya getirilen peynir, mandırada torbalara konulur. 10 gün üzerine
bez örtülür ve hava ile tozdan korunur. 10 günün ardından bakır veya krom teknelerde ufalanarak tuzlanır. Tuzlanma işleminin ardından tekrar yeni torbalara sıkı bir şekilde basılır. 10 gün beklemeden sonra suyu tamamen süzülür ve bidonlar ile deriye basılmak üzere soğuk hava depolarına gönderilir. Bidonlara ve deriye makinelerle veya elle basılan bu Erzincan Tulum peyniri, soğuk havada bir süre bekletildikten sonra hazır hale gelir.

Bu lezzetleri sizde çok seveceksiniz.

Erzincan Tulum Peyniri (900 Gr.) ürününü alan müşterilerimiz başka hangi ürünleri alıyor?

En çok sipariş edilen ürünlerimiz arasında şunu gördük. Erzincan Tulum Peyniri (900 Gr.) ürünümüzü satın alan müşterilerimiz aşağıdaki ürünleride beğenerek satın alıyor. Sizin damak tadınıza da güveniyor ve bu ürünleri beğeneceğinizi umuyoruz.

neden göle peyniri?

Dedelerimizden miras kalan geleneksel yöntemleri yenilenen teknoloji ile birleştirip el değmeden leziz peynirler üretiyoruz.

Göle , Türkiye'nin en soğuk hava şartlarına sahip yerlerinden birisidir. Dedelerimiz bu zor iklim şartlarında yaşamlarını sürdürebilmek için yüksek rakımlı yaylalarda otlattığı ineklerden taze sütleri alıp ailemize yetecek kadar peynir ve çeşitli ürünler üretirdi. Komşu iller ile ticaretlerini geliştirip peynir verip meyve alırlardı. Zamanla eşsiz lezzete sahip bu peynirler ile yaptıkları bu küçük ticaret yerini mesleğe bıraktı. Baba mesleği olarak sürdürdüğümüz mandıracılıkta teknolojinin getirdiği ve sistemin gerektirdiği bütün gereksinimleri eksiksiz yaparak dedelerimizden kalan o geleneksel yöntemleri devam ettiriyoruz.

Ücretsiz Kargo

Web sitemizden yapacağınız 200 TL ve üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo imkanı

Güvenli Paketleme

Sipariş verdiğiniz ürünleri özel ambalajlarla güvenli bir şekilde paketlenir.

Kaliteli Üretim

Dedelerimizden miras yöntemleri teknoloji ile geliştirerek üretim kalitemizi arttırdık.
Tüm Hakları Saklıdır - Göle Peyniri © 2021

golepeyniri.com bir Koçhan Süt Ürünleri iştirakidir. Web sitemizde bulunan hiç bir yazılı ve görsel materyalin izinli / izinsiz kullanımı yasaktır.

web tasarım