Natürel Beyaz Peynir (600 Gr.)

Natürel Beyaz Peynir (600 Gr.)

40,00TL

Natürel Beyaz Peynir

Natürel beyaz peynir, doğal süte peynir mayası adı verilen maya türünün eklenip belirli aşamalardan geçtikten sonra tüketilmesi sonucu oluşur. Bu aradaki aşamalara, sütün türüne bağlı olarak yüzlerce peynir çeşidi elde edilebilir. Bu peynir türlerinin her biri kendine has kıvam ve lezzete sahiptirler. Ama kahvaltı sofralarının olmazsa olmazı natürel beyaz peynirdir.

Natürel Beyaz Peynirin Faydaları Nelerdir?

  • Beyaz peynir, vücut için adeta bir kalsiyum deposudur. Kalsiyum da hem kemiklere hem dişlere oldukça faydalıdır. Beyaz peynirin sürekli ve düzenli olarak kullanılması diş çürüklerinin önlenmesine yardımcı olur. Özellikle hakiki beyaz peynir, bu bağlamda oldukça önemlidir.
  • Peynir, bünyesinde linoleik asit bulundurmaktadır. Bu asit, kanser oluşumuna karşı oldukça etkilidir. Bu bağlamda düzenli beyaz peynir tüketimi kanser riskini azaltır.
  • Beyaz peynir, içerisinde düşük oranda yağ barındırır. Bu yağ, vücudu ideal ağırlığına kavuşturmak ve ideal yağ oranını sağlamak için oldukça önemlidir.
  • Peynir, tansiyon açısından da oldukça faydalıdır. Peynirin içerisinde bulunan sodyum kalp rahatsızlığı geçirme oranını azaltırken, B vitamini de kan basıncını düzenleyerek tansiyonu düzene sokar.

Natürel Beyaz Peynir Nasıl Saklanır?

Öncelikle plastik, insan sağlığı için oldukça zararlı olduğu için beyaz peynir cam ya da seramik bir kapta muhafaza edilmelidir. Eğer peynirinizi uzun süre muhafaza etmeyi amaçlıyorsanız, kesinlikle buzluk ya da buzdolabının soğuk kısımlarında muhafaza etmemeniz gerekmektedir. Buna ek olarak, peyniri sürekli olarak açılıp kapanması kullanım ömrünü azaltacaktır. Bu yüzden eğer kısa sürede tüketebileceğinizden fazla beyaz peynir aldıysanız, tüketebileceğiniz kadarını ayırıp diğer peyniri ağzı kapalı bir şekilde saklayınız.

Bu lezzetleri sizde çok seveceksiniz.

Natürel Beyaz Peynir (600 Gr.) ürününü alan müşterilerimiz başka hangi ürünleri alıyor?

En çok sipariş edilen ürünlerimiz arasında şunu gördük. Natürel Beyaz Peynir (600 Gr.) ürünümüzü satın alan müşterilerimiz aşağıdaki ürünleride beğenerek satın alıyor. Sizin damak tadınıza da güveniyor ve bu ürünleri beğeneceğinizi umuyoruz.

neden göle peyniri?

Dedelerimizden miras kalan geleneksel yöntemleri yenilenen teknoloji ile birleştirip el değmeden leziz peynirler üretiyoruz.

Göle , Türkiye'nin en soğuk hava şartlarına sahip yerlerinden birisidir. Dedelerimiz bu zor iklim şartlarında yaşamlarını sürdürebilmek için yüksek rakımlı yaylalarda otlattığı ineklerden taze sütleri alıp ailemize yetecek kadar peynir ve çeşitli ürünler üretirdi. Komşu iller ile ticaretlerini geliştirip peynir verip meyve alırlardı. Zamanla eşsiz lezzete sahip bu peynirler ile yaptıkları bu küçük ticaret yerini mesleğe bıraktı. Baba mesleği olarak sürdürdüğümüz mandıracılıkta teknolojinin getirdiği ve sistemin gerektirdiği bütün gereksinimleri eksiksiz yaparak dedelerimizden kalan o geleneksel yöntemleri devam ettiriyoruz.

Ücretsiz Kargo

Web sitemizden yapacağınız 200 TL ve üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo imkanı

Güvenli Paketleme

Sipariş verdiğiniz ürünleri özel ambalajlarla güvenli bir şekilde paketlenir.

Kaliteli Üretim

Dedelerimizden miras yöntemleri teknoloji ile geliştirerek üretim kalitemizi arttırdık.
Tüm Hakları Saklıdır - Göle Peyniri © 2021

golepeyniri.com bir Koçhan Süt Ürünleri iştirakidir. Web sitemizde bulunan hiç bir yazılı ve görsel materyalin izinli / izinsiz kullanımı yasaktır.

web tasarım