Kars Gravyer Peyniri (500 Gr.)

Kars Gravyer Peyniri (500 Gr.)

65,01TL

Kars Gravyer Peyniri

Asıl kökeni İsviçre olan ve adını İsviçre’nin Gruyere kasabasından alan gravyer peyniri, ülkemizde en çok tanınan yabancı peynir türüdür. Ülkemizde gravyer peynirinin anayurdu Kars ilidir. Bu peynir, 1. Dünya Savaşı zamanında ülkemize gelmiştir ve günümüzde Kars gravyer peyniri, en lezzetli peynir sınıfına adını yazdırmıştır.

Hakiki Kars Gravyer Peyniri Nasıl Anlaşılır?

Hakiki Kars gravyer peyniri, delikli bir yapıya sahiptir. Bilinenin aksine bu deliklerin büyüklüğü ve sıklığı peynirin kaliteli olduğu anlamına gelmektedir. Yani peynirdeki deliklerin sayısı ne kadar azsa ve hacimleri ne kadar küçük ise peynir o kadar kalitesizdir. Hakiki gravyer peyniri>, bir diğer ayırıcı özellik olarak rengini ortaya sunmaktadır. Peynirin rengi parlak bir sarı renkte olmalıdır ve kabuğu peynirin özünden bir ton koyu renkte olmalıdır. Hakiki gravyer peynirinin ayırt edici bir diğer özelliği ise yapılış süresidir. Bu peynir türü, 10 aydan az zamanda hazırlanamaz. Bu peynirin birçok farklı yapım aşamasının olması ve her aşamada dinlenme gerektirmesi bu sürenin böyle uzun olmasının asıl nedenidir. Özetle hakiki Kars gravyer peyniri, kendini kokusuyla, lezzetiyle, rengi ile görünümü ile ve en önemlisi fiyatı ile belli etmektedir. Karsın meralarından, doğal bitkilerinden otlanan ineklerin sütünden oluşan Kars gravyer peyniri; tadında da renginde de bu doğal bitki ve çiçeklerden aldıklarını mutlaka barındırır.

Gravyer Peyniri Faydaları Nelerdir?

  • Süt, içerisindeki laktoz nedeni ile zor sindirilirken, gravyer peyniri sütten çok daha kolay sindirilebilmektedir. Yani süt tüketemeyen kişiler, bu peyniri tükettiklerinde aynı besin değerini almış olmaktadırlar.
  • Kemik ve diş gelişimine katkı sağlar.
  • Tansiyon düşürme etkisi vardır. Yüksek tansiyonlu kişiler tüketebilirler.
  • Yağlı olmasından dolayı içerisindeki enerji değeri yüksektir. Tam bir enerji deposudur.

Bu lezzetleri sizde çok seveceksiniz.

Kars Gravyer Peyniri (500 Gr.) ürününü alan müşterilerimiz başka hangi ürünleri alıyor?

En çok sipariş edilen ürünlerimiz arasında şunu gördük. Kars Gravyer Peyniri (500 Gr.) ürünümüzü satın alan müşterilerimiz aşağıdaki ürünleride beğenerek satın alıyor. Sizin damak tadınıza da güveniyor ve bu ürünleri beğeneceğinizi umuyoruz.

neden göle peyniri?

Dedelerimizden miras kalan geleneksel yöntemleri yenilenen teknoloji ile birleştirip el değmeden leziz peynirler üretiyoruz.

Göle , Türkiye'nin en soğuk hava şartlarına sahip yerlerinden birisidir. Dedelerimiz bu zor iklim şartlarında yaşamlarını sürdürebilmek için yüksek rakımlı yaylalarda otlattığı ineklerden taze sütleri alıp ailemize yetecek kadar peynir ve çeşitli ürünler üretirdi. Komşu iller ile ticaretlerini geliştirip peynir verip meyve alırlardı. Zamanla eşsiz lezzete sahip bu peynirler ile yaptıkları bu küçük ticaret yerini mesleğe bıraktı. Baba mesleği olarak sürdürdüğümüz mandıracılıkta teknolojinin getirdiği ve sistemin gerektirdiği bütün gereksinimleri eksiksiz yaparak dedelerimizden kalan o geleneksel yöntemleri devam ettiriyoruz.

Ücretsiz Kargo

Web sitemizden yapacağınız 200 TL ve üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo imkanı

Güvenli Paketleme

Sipariş verdiğiniz ürünleri özel ambalajlarla güvenli bir şekilde paketlenir.

Kaliteli Üretim

Dedelerimizden miras yöntemleri teknoloji ile geliştirerek üretim kalitemizi arttırdık.
Tüm Hakları Saklıdır - Göle Peyniri © 2021

golepeyniri.com bir Koçhan Süt Ürünleri iştirakidir. Web sitemizde bulunan hiç bir yazılı ve görsel materyalin izinli / izinsiz kullanımı yasaktır.

web tasarım