%20
İNDİRİM
Didilmiş Çeçil Peyniri (500 Gr.)

Didilmiş Çeçil Peyniri (500 Gr.)

150,00TL
120,00TL

Didilmiş Çeçil Peyniri

Ardahan, ilkbahar mevsimi ile birlikte karların eridiği, meraların yeşillere büründüğü ve kış soğuğunun yerini daha ılık bir havaya bıraktığı bir ildir. Karların erimesi ve meraların yeşermesi bu mevsimde inek ve büyükbaş diğer hayvanların otlamak için dışarı salınması demektir. Bu da çeçil peyniri üretimi için gerekli olan ilk etkendir. Çünkü bu mevsimde otlaması için meralara salınan ineklerden elde edilen sütün önemli bir kısmı çeçil peyniri üretimi için ayrılmaktadır.

Çeçil Peyniri Nasıl Yapılır?

Doğal çeçil peyniri, ineklerden sağılmış olan sütün yağın arındırılması ardından bir gün bekletilmesi ile ilk yapım aşamasını kazanmış olur. Bu mayalanan süt, mayalanarak kaynatılır. Normalde ekmek pişirmek için kullanılan tandırlar, bu zamanlarda daha çok çeçil peyniri yapımı için kullanılır. Kıvama gelen çeçil peyniri, o meşhur “tel-tel” görüntüsüne kavuşana kadar yoğrulur. Bu oldukça zahmetli bir işlemdir. Ardından hayvan derilerinden yapılmış kaplar içerisinde küflenmeye koyulur. Bu son aşama ile birlikte her mevsim sofraları süsleyen hakiki çeçil peyniri ele edilmiş olur.

Çeçil Peyniri Nasıl Saklanır?

Çeçil peyniri, özü itibari ile diğer peynirlerle kıyaslandığında çok daha tuzludur. Bu, saklama süresi bakımından oldukça avantajlı bir durumdur çünkü peynirin kullanılabilirlik süresini arttırmaktadır. Buna karşılık, dikkat edilmemesi durumunda bozulabileceğini söylemekte de fayda vardır. Göle çeçil peyniri için en doğru ve sağlıklı ortam kesinlikle buzdolabıdır. Yine de çok soğuk bir ortamda saklanmaması kullanım ömrü açısından daha faydalıdır.

Çeçil Peynirinin Faydaları Nelerdir?

  • Çeçil peyniri, diğer peynir türleri gibi ama onlardan daha büyük bir oranla kemik erimesinin önlenmesine yardımcı olur.
  • İçerisinde düşük oranda sodyum bulunuyor olması, kalp rahatsızlıklarına yakalanma ihtimalini azaltır.
  • Bağışıklı sistemine faydalıdır.
  • Kanserin önlenmesini sağlayan lineik asidi bünyesinde barındırır.

Bu lezzetleri sizde çok seveceksiniz.

Didilmiş Çeçil Peyniri (500 Gr.) ürününü alan müşterilerimiz başka hangi ürünleri alıyor?

En çok sipariş edilen ürünlerimiz arasında şunu gördük. Didilmiş Çeçil Peyniri (500 Gr.) ürünümüzü satın alan müşterilerimiz aşağıdaki ürünleride beğenerek satın alıyor. Sizin damak tadınıza da güveniyor ve bu ürünleri beğeneceğinizi umuyoruz.

neden göle peyniri?

Dedelerimizden miras kalan geleneksel yöntemleri yenilenen teknoloji ile birleştirip el değmeden leziz peynirler üretiyoruz.

Göle , Türkiye'nin en soğuk hava şartlarına sahip yerlerinden birisidir. Dedelerimiz bu zor iklim şartlarında yaşamlarını sürdürebilmek için yüksek rakımlı yaylalarda otlattığı ineklerden taze sütleri alıp ailemize yetecek kadar peynir ve çeşitli ürünler üretirdi. Komşu iller ile ticaretlerini geliştirip peynir verip meyve alırlardı. Zamanla eşsiz lezzete sahip bu peynirler ile yaptıkları bu küçük ticaret yerini mesleğe bıraktı. Baba mesleği olarak sürdürdüğümüz mandıracılıkta teknolojinin getirdiği ve sistemin gerektirdiği bütün gereksinimleri eksiksiz yaparak dedelerimizden kalan o geleneksel yöntemleri devam ettiriyoruz.

Ücretsiz Kargo

Web sitemizden yapacağınız 1.500 TL ve üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo imkanı

Güvenli Paketleme

Sipariş verdiğiniz ürünleri özel ambalajlarla güvenli bir şekilde paketlenir.

Kaliteli Üretim

Dedelerimizden miras yöntemleri teknoloji ile geliştirerek üretim kalitemizi arttırdık.
Tüm Hakları Saklıdır - Göle Peyniri © 2023

golepeyniri.com bir Koçhan Süt Ürünleri iştirakidir. Web sitemizde bulunan hiç bir yazılı ve görsel materyalin izinli / izinsiz kullanımı yasaktır.

Kurumsal WEB Tasarım ve E-ticaret Hizmetleri