Göle Petek Balı (1600-1700 Gr.)

Göle Petek Balı (1600-1700 Gr.)

640,00TL

Göle Petek Balı

Yeryüzünde dört farklı arı ırkı olduğu kabul edilmektedir. Bu dört arı ırkından biri de “Kafkas Arı Irkı” olarak adlandırılmaktadır. Kafkas arısı, yüksek rakımların arısıdır. Yüksek verim dendiğinde de akla ilk gelen arı türüdür. Çünkü bal yapma yetenek ve oranları diğer arı ırklarına göre oldukça fazladır. Bu arı ırkı, genel olarak Kafkasların dağlık bölgelerinde varlıklarını sürdürmekle birlikte, ülkemizde de Ardahan ilinde yaşam olanağı bulmuşlardır. Hatta şöyle söylenebilir ki; Kafkas arıları için Ardahan, Türkiye sınırları içerisindeki “anayurt” niteliğindedir. Kafkas arıları, arı türü içinde önemli bir konuma sahip olmakla birlikte arıcılık faaliyeti ile uğraşanlar için de oldukça önem arz etmektedirler. Ardahan ilinde arıcılık faaliyeti ile uğraşan kişiler, bunun fazlasıyla bilincindedirler. Ardahan balının “özel” bir bal olma niteliğini ve lezzetine, yalnızca Kafkas arılarını kaynak olarak göstermek doğru bir yaklaşım olmayacaktır. Ardahan, bal yapımı için gerekli ve önemli olan iki unsura da fazlasıyla sahiptir. Bu diğer unsur ise polen barındıran bitkilerdir. Yani Ardahan’da arıcılık yapan ve Göle Petek Balı üretimini gerçekleştiren bir arıcı, bölgedeki 1500’e yakın bitki çeşidini de kendisine avantaj olarak görmektedir.

Göle Petek Balının Özellikleri Nelerdir?

Göle Petek Balı, gerek ülkemizde yalnızca belirli bölgelerde yaşayabilen Kafkas arılarının işçiliğini, gerekse de yüzlerce bitki çeşidine sahip olmasını lezzetine yansıtabilmeyi başarmıştır. Bu bal, “Hakiki Göle Petek Balı” olma niteliği taşımaktadır. Çünkü bu balın oluşum süreci için yüzlerce arı, yüzlerce çiçek özünü bünyesinde tepkimeye soktuktan sonra, el değmemiş kovanlarda bal üretim sürecini yürütmüşlerdir. Bu da, bu balı dış müdahaleden arınmış tamamen doğal bir bal haline getirmeye yardımcı olmuştur.

Göle Petek Balının Faydaları Nelerdir?

  • Göle Petek Balı, doğal bir antibiyotik olma özelliğine sahiptir. Bu Ardahan balı, içerisinde “arbutin” maddesini barındırır ve bu madde kan içeriğinin temizlenmesine yardımcı olur.
  • Hakiki Ardahan petek balı, içerisindeki enzimler dolayısı ile sizleri hastalıklara karşı daha dirençli hale getirir.
  • Göle Petek Balı, mideye de oldukça faydalıdır. Bu balın içerisinde bulunan şeker, mide tarafından emilimi en kolay olan şeker türüdür.

Bu lezzetleri sizde çok seveceksiniz.

Göle Petek Balı (1600-1700 Gr.) ürününü alan müşterilerimiz başka hangi ürünleri alıyor?

En çok sipariş edilen ürünlerimiz arasında şunu gördük. Göle Petek Balı (1600-1700 Gr.) ürünümüzü satın alan müşterilerimiz aşağıdaki ürünleride beğenerek satın alıyor. Sizin damak tadınıza da güveniyor ve bu ürünleri beğeneceğinizi umuyoruz.

neden göle peyniri?

Dedelerimizden miras kalan geleneksel yöntemleri yenilenen teknoloji ile birleştirip el değmeden leziz peynirler üretiyoruz.

Göle , Türkiye'nin en soğuk hava şartlarına sahip yerlerinden birisidir. Dedelerimiz bu zor iklim şartlarında yaşamlarını sürdürebilmek için yüksek rakımlı yaylalarda otlattığı ineklerden taze sütleri alıp ailemize yetecek kadar peynir ve çeşitli ürünler üretirdi. Komşu iller ile ticaretlerini geliştirip peynir verip meyve alırlardı. Zamanla eşsiz lezzete sahip bu peynirler ile yaptıkları bu küçük ticaret yerini mesleğe bıraktı. Baba mesleği olarak sürdürdüğümüz mandıracılıkta teknolojinin getirdiği ve sistemin gerektirdiği bütün gereksinimleri eksiksiz yaparak dedelerimizden kalan o geleneksel yöntemleri devam ettiriyoruz.

Ücretsiz Kargo

Web sitemizden yapacağınız 1.500 TL ve üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo imkanı

Güvenli Paketleme

Sipariş verdiğiniz ürünleri özel ambalajlarla güvenli bir şekilde paketlenir.

Kaliteli Üretim

Dedelerimizden miras yöntemleri teknoloji ile geliştirerek üretim kalitemizi arttırdık.
Tüm Hakları Saklıdır - Göle Peyniri © 2024

golepeyniri.com bir Koçhan Süt Ürünleri iştirakidir. Web sitemizde bulunan hiç bir yazılı ve görsel materyalin izinli / izinsiz kullanımı yasaktır.

Kurumsal WEB Tasarım ve E-ticaret Hizmetleri