Süzme Çiçek Balı (850 Gr.)

Süzme Çiçek Balı (850 Gr.)

450,00TL

Süzme Çiçek Balı

Ardahan tam olarak 1500 adet bitki türüne ev sahipliği yapmaktadır ve bu 1500 adet bitkinin aşağı yukarı 1200 tanesi isimleri ile tespit edilmişlerdir. Öyle ki bitkilerin yer aldığı bir kitap bile basılmıştır. Ardahan’ın bu kadar çeşitli ve yoğun bir bitki skalasına sahip olması yöre de gıda ve hayvancılık yönünden de birçok avantajlı durum ortaya çıkmasına yardımcı olmuştur. Bu faydalı durumlardan biri de Göle süzme çiçek balı lezzet seviyesidir.

Arılar, meyve tomurcukları ve çiçeklerden aldıkları bal özlerini vücutlarında depolarlar. Arıların vücutlarında depolanan bal, arının salgıladığı özel bir enzim ile tepkimeye girer ve tepkimeye giren bu bal özü kimyasal olarak değişime uğrar. İşte bu kimyasal tepkime ve değişim sonucunda ortaya süzme çiçek balı çıkar.

Göle Balı Ne Kadar Organik?

Kafkas arıları tarafından toplanan ve “Kafkas arısı çiçek balı” olarak da adlandırılan Göle balı, yaklaşık olarak 1500 farklı çiçeğin yer aldığı mera ve yaylalarda oluşmaktadır. Ardahan yöresinde tarımı desteklemek amacı ile herhangi bir ilaçlama ya da gübreleme de yapılmamaktadır. Bu da bu bitki ve çiçeklerin tamamen doğal koşullarda ortaya çıktığı anlamına gelir. Çiçeklerden alınan polenlerin yani bal özlerinin doğal nitelikte olması, ortaya çıkan süzme çiçek balının da tamamen organik olması anlamına gelmektedir. El değmeden ve tamamen teknolojinin son ürünü makineler ile süzülen Göle süzme çiçek balı, tadar tatmaz lezzetindeki kendi haslığı size hissettirecek.

Bu lezzetleri sizde çok seveceksiniz.

Süzme Çiçek Balı (850 Gr.) ürününü alan müşterilerimiz başka hangi ürünleri alıyor?

En çok sipariş edilen ürünlerimiz arasında şunu gördük. Süzme Çiçek Balı (850 Gr.) ürünümüzü satın alan müşterilerimiz aşağıdaki ürünleride beğenerek satın alıyor. Sizin damak tadınıza da güveniyor ve bu ürünleri beğeneceğinizi umuyoruz.

neden göle peyniri?

Dedelerimizden miras kalan geleneksel yöntemleri yenilenen teknoloji ile birleştirip el değmeden leziz peynirler üretiyoruz.

Göle , Türkiye'nin en soğuk hava şartlarına sahip yerlerinden birisidir. Dedelerimiz bu zor iklim şartlarında yaşamlarını sürdürebilmek için yüksek rakımlı yaylalarda otlattığı ineklerden taze sütleri alıp ailemize yetecek kadar peynir ve çeşitli ürünler üretirdi. Komşu iller ile ticaretlerini geliştirip peynir verip meyve alırlardı. Zamanla eşsiz lezzete sahip bu peynirler ile yaptıkları bu küçük ticaret yerini mesleğe bıraktı. Baba mesleği olarak sürdürdüğümüz mandıracılıkta teknolojinin getirdiği ve sistemin gerektirdiği bütün gereksinimleri eksiksiz yaparak dedelerimizden kalan o geleneksel yöntemleri devam ettiriyoruz.

Ücretsiz Kargo

Web sitemizden yapacağınız 1.500 TL ve üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo imkanı

Güvenli Paketleme

Sipariş verdiğiniz ürünleri özel ambalajlarla güvenli bir şekilde paketlenir.

Kaliteli Üretim

Dedelerimizden miras yöntemleri teknoloji ile geliştirerek üretim kalitemizi arttırdık.
Tüm Hakları Saklıdır - Göle Peyniri © 2024

golepeyniri.com bir Koçhan Süt Ürünleri iştirakidir. Web sitemizde bulunan hiç bir yazılı ve görsel materyalin izinli / izinsiz kullanımı yasaktır.

Kurumsal WEB Tasarım ve E-ticaret Hizmetleri