%7
İNDİRİM
Karakovan Balı (2.700 - 3000 Gr.)

Karakovan Balı (2.700 - 3000 Gr.)

1.400,00TL
1.300,00TL

Göle Karakovan Balı

Ardahan ili, Karadeniz İklimi etkisi altındadır ve “Karlı yaylaların saklı bahçesi.” Olarak adlandırılmaktadır. Adlandırılma şeklinden de anlaşılacağı üzere ilimiz yılın büyük bir bölümünü kar altında, kalan ayları ise yağmurlu ve yarı güneşli olarak geçirmektedir. Gerek bu ve benzeri iklim özelliklerinden gerekse de konumundan dolayı Ardahan, tam bir bitki cennetidir. Öyle ki bitki çeşitliliğinin fazla olması, bu bağlamda bir kitap yazılmasını bile sağlamıştır. Yörenin imkan ve şartlarının bilinmesi ve isimleri ile tespit edilen 1200 küsür bitkinin var olması bu sonucun haklı nedenleridirler. Bitki çeşitliliği açısından zengin bir yer olan Ardahan, gerek karakovan balı gerekse de süzme çiçek balı dendiğinde akla gelen ilk yerlerdendir. Arıların bal kaynağının bu denli çok olması, bu balı farklı kılan en önemli unsurdur. Çünkü arılar katkı ve ilaç içermeyen bitki polenlerine ne kadar çok ulaşırsa o kadar doğal bal üretirler. Bal ne kadar doğal ve el değmemiş olursa da bir o kadar lezzetli olur.

Peki Karakovan Balı Nedir?

Karakovan balı, yüzyıllardır “geleneksel” olarak nitelendirilen yöntemlerle üretilen ve tamamen doğa dostu olarak nitelendirilen bir bal türüdür. İlk yapıldığı zamanlardan bu yana şifa kaynağı olmaya devam etmektedir. Hakiki karakovan balı adından da anlaşılacağı üzere arıların bir kovan içine peteklerini inşa etmesi sonucu oluşuyor. Burada altı çizilmesi gereken unsur ise kovan ve diğer malzemelerin hepsinin tamamen doğadan ve doğal elde ediliyor olduğu.

Hakiki Karakovan Balı Nasıl Elde Edilir?

İnşa edilen bu ballar genellikle ince ve uzun bir silindir şeklinde inşa ediliyor ve oluşturulan bu kovana 6 ay boyunca kesinlikle insan eli değmiyor. Arıların kovana giriş çıkışını sağlamak için ufak bir kapı yapılıyor ve bu kapı da bu altı aylık süreçte açılmıyor. Yani bu hakiki karakovan balı, yine adından da anlaşılacağı üzere tamamen doğal ve insan eli değmeden oluşturuluyor.

Karakovan Balının Faydaları Nelerdir?

  Karakovan balı sahte olmadığı yani hakiki karakovan balı olduğu sürece tam bir şifa deposudur. Faydaları saymakla bitmeyecektir ama aşağıda verildiği şekilde en azından özetlenebilir:

  • Hakiki karakovan balı, şeker oranı sıfır olan bir baldır ve her yaştan in ,san enerji ihtiyacını bu besinle giderebilir.
  • Göle karakovan balı başta olmak üzere genel olarak hakiki karakovan balı mikroplardan korur, hastalıkları önler ve kış ayları için ideal bir besindir.
  • Sinir sitemini güçlendirici etkisi vardır.
  • Cildi güzelleştirir.
  • Ülsere karşı etkilidir.
  • Kanser ve damar hastalıklarına karşı savunma sağlar.
  • Hepatit, sarılık, sedef hastalığı gibi hastalıklara karşı etkilidir ve iyi gelir.

  Göründüğü üzere doğal ve hakiki karakovan balı, en az tadı ve lezzetinin yoğunluğu kadar da faydaya sahiptir.

Bu lezzetleri sizde çok seveceksiniz.

Karakovan Balı (2.700 - 3000 Gr.) ürününü alan müşterilerimiz başka hangi ürünleri alıyor?

En çok sipariş edilen ürünlerimiz arasında şunu gördük. Karakovan Balı (2.700 - 3000 Gr.) ürünümüzü satın alan müşterilerimiz aşağıdaki ürünleride beğenerek satın alıyor. Sizin damak tadınıza da güveniyor ve bu ürünleri beğeneceğinizi umuyoruz.

neden göle peyniri?

Dedelerimizden miras kalan geleneksel yöntemleri yenilenen teknoloji ile birleştirip el değmeden leziz peynirler üretiyoruz.

Göle , Türkiye'nin en soğuk hava şartlarına sahip yerlerinden birisidir. Dedelerimiz bu zor iklim şartlarında yaşamlarını sürdürebilmek için yüksek rakımlı yaylalarda otlattığı ineklerden taze sütleri alıp ailemize yetecek kadar peynir ve çeşitli ürünler üretirdi. Komşu iller ile ticaretlerini geliştirip peynir verip meyve alırlardı. Zamanla eşsiz lezzete sahip bu peynirler ile yaptıkları bu küçük ticaret yerini mesleğe bıraktı. Baba mesleği olarak sürdürdüğümüz mandıracılıkta teknolojinin getirdiği ve sistemin gerektirdiği bütün gereksinimleri eksiksiz yaparak dedelerimizden kalan o geleneksel yöntemleri devam ettiriyoruz.

Ücretsiz Kargo

Web sitemizden yapacağınız 1.500 TL ve üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo imkanı

Güvenli Paketleme

Sipariş verdiğiniz ürünleri özel ambalajlarla güvenli bir şekilde paketlenir.

Kaliteli Üretim

Dedelerimizden miras yöntemleri teknoloji ile geliştirerek üretim kalitemizi arttırdık.
Tüm Hakları Saklıdır - Göle Peyniri © 2024

golepeyniri.com bir Koçhan Süt Ürünleri iştirakidir. Web sitemizde bulunan hiç bir yazılı ve görsel materyalin izinli / izinsiz kullanımı yasaktır.

Kurumsal WEB Tasarım ve E-ticaret Hizmetleri