Eski Kaşar Peynir

Eski Kaşar Peyniri (13 Kg.)

5.200,00TL

Eski Kaşar Peyniri

Bu coğrafyada her peynir, yapım aşamalarına ve yapım şeklinde göre isimlendirilmekte ve önce sofralarınızdaki yerini daha sonra kalbinizdeki yerini almaktadır. Göle Eski Kaşar Peyniri peynir severlerin sıklıkla tercih ettiği ve tariflerinde kullandığı bir üründür.

Göle, Kars Eski Kaşar Peyniri uzun ve disiplinli bir üretim aşamasından geçmektedir. 

Hiç bir katkı malzemesi kullanmadan Kars ve  Ardahan’ın eşsiz doğasında yetişen hayvanların merada gezerek beslendiği dönemde elde edilen saf sütlerle, tuz ve peynir mayası (şirden mayası) kullanılarak dedelerimizde miras yöntemlerle, elde özel tahta tezgahta yoğrularak kalıplanır. 

Özel dinlendirme depolarında kuzey rüzgarlarında olgunlaştırılır ve ambalajlanır. Eski tadı alması için en az 6 ay soğuk hava deposunda bekletilir.

Enfes aroma ve tada ulaşan peynirler kahvaltı ve yemekler için vazgeçilmezdir. 1 kg Koçhan Kars Eski Kaşar Peyniri için ortalama 14 litre süt kullanılır.


Bu lezzetleri sizde çok seveceksiniz.

Eski Kaşar Peyniri (13 Kg.) ürününü alan müşterilerimiz başka hangi ürünleri alıyor?

En çok sipariş edilen ürünlerimiz arasında şunu gördük. Eski Kaşar Peyniri (13 Kg.) ürünümüzü satın alan müşterilerimiz aşağıdaki ürünleride beğenerek satın alıyor. Sizin damak tadınıza da güveniyor ve bu ürünleri beğeneceğinizi umuyoruz.

neden göle peyniri?

Dedelerimizden miras kalan geleneksel yöntemleri yenilenen teknoloji ile birleştirip el değmeden leziz peynirler üretiyoruz.

Göle , Türkiye'nin en soğuk hava şartlarına sahip yerlerinden birisidir. Dedelerimiz bu zor iklim şartlarında yaşamlarını sürdürebilmek için yüksek rakımlı yaylalarda otlattığı ineklerden taze sütleri alıp ailemize yetecek kadar peynir ve çeşitli ürünler üretirdi. Komşu iller ile ticaretlerini geliştirip peynir verip meyve alırlardı. Zamanla eşsiz lezzete sahip bu peynirler ile yaptıkları bu küçük ticaret yerini mesleğe bıraktı. Baba mesleği olarak sürdürdüğümüz mandıracılıkta teknolojinin getirdiği ve sistemin gerektirdiği bütün gereksinimleri eksiksiz yaparak dedelerimizden kalan o geleneksel yöntemleri devam ettiriyoruz.

Ücretsiz Kargo

Web sitemizden yapacağınız 1.500 TL ve üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo imkanı

Güvenli Paketleme

Sipariş verdiğiniz ürünleri özel ambalajlarla güvenli bir şekilde paketlenir.

Kaliteli Üretim

Dedelerimizden miras yöntemleri teknoloji ile geliştirerek üretim kalitemizi arttırdık.
Tüm Hakları Saklıdır - Göle Peyniri © 2024

golepeyniri.com bir Koçhan Süt Ürünleri iştirakidir. Web sitemizde bulunan hiç bir yazılı ve görsel materyalin izinli / izinsiz kullanımı yasaktır.

Kurumsal WEB Tasarım ve E-ticaret Hizmetleri