Piknik Kaşar (500 Gr.)

Piknik Kaşar (500 Gr.)

140,00TL

Piknik Kaşar Peyniri

Ardahan, Haziran ayı ile birlikte buzlarını eriten yeşermeye başlayan ve Ağustos sonlarına kadar bu yeşermeyi sürdüren bir ilimizdir. Yüksek rakımlı meralarında 1500 küsür farklı bitki vardır. Nüfusunun belirli bir kesimi hayvancılık ve hayvansal gıda üretimi ile geçinen Ardahan halkı, bu aylarda hayvanlarını bu meralara salmakta ve otlatmaktadır. Hayvanların temiz havada, yüksek rakımda ve yüzlerce farklı tür bitki ile otlanıyor olması; Bu otların insan müdahalesinden bağımsız ve tamamen doğal bir şekilde büyüyüp yeşermesi Piknik Kaşar Peyniri açısından ayırt edici bir tat ve kıvam sağlamaktadır.

Piknik Kaşar Peyniri Nasıl Yapılır?

Hakiki Piknik kaşar peynir üretiminde en önemli unsur süttür ve sütün kalitesidir. Bu yönden Ardahan ili oldukça avantajlıdır. Doğal bitkilerle temiz havada beslenen hayvanın sütünün kaliteli olmama ihtimali yok denecek kadar azdır.

Piknik Kaşar Peyniri için sağılan süt, en fazla 1 saat içerisinde standardize edilir. Bunun ardından bir sürü işlemden geçirilen süt, fazla yağından arındırılır. Yağ alımının ardından doğal Ardahan sütü, yüksek ısıda kaynatılmaya başlanır. Kaynamaya başlayan süt mayalanır. Pıhtı haline gelen ve kıvamı koyulaşan peynir suyundan arındırılır. Ardından sarı rengini elde edebilmesi için özel odalarda 1 gün bekletilir.

Hakiki Piknik Kaşar Peyniri Nasıl Ayırt Edilir?

  • Hakiki Göle Kaşar Peyniri, koyu değil açık sarı bir renge sahiptir.
  • Çok yumuşak bir yapısı yoktur. Orta sert bir kıvamdadır
  • Peynirde bir başka peynir aroması değil, süt aroması hakimdir
  • Yakmaya çalışsanız bile yanmaz.
  • Lezzetine bakıldığı zaman gerçek kaşar olduğu kolayca anlaşılır.

Piknik Kaşar Peyniri Nasıl Saklanır?

Ürünün gönderme aşamasında soğuk zincir çok önem taşımaktadır. Sizlere istediğiniz ürünleri gönderirken bu kritere dikkat etmekteyiz. Piknik kaşar peyniri buzdolabı peynir bölümünde muhafaza etmeli ve derin dondurucuya koymamalısınız.

Bu lezzetleri sizde çok seveceksiniz.

Piknik Kaşar (500 Gr.) ürününü alan müşterilerimiz başka hangi ürünleri alıyor?

En çok sipariş edilen ürünlerimiz arasında şunu gördük. Piknik Kaşar (500 Gr.) ürünümüzü satın alan müşterilerimiz aşağıdaki ürünleride beğenerek satın alıyor. Sizin damak tadınıza da güveniyor ve bu ürünleri beğeneceğinizi umuyoruz.

%7
İNDİRİM
Altıgen Kaşar (500 gr.)
%7
İNDİRİM
Eski Kaşar Peyniri (13,5 Kg.)
%3
İNDİRİM
Göbek Kaşar (500 gr.)
%10
İNDİRİM
Blok Kaşar Peynir (1000 Gr.)
%12
İNDİRİM
Göle Kaşar Peyniri (2000 Gr.)
%10
İNDİRİM
Göle Kalbim Kaşar Peyniri (400 Gr.)

neden göle peyniri?

Dedelerimizden miras kalan geleneksel yöntemleri yenilenen teknoloji ile birleştirip el değmeden leziz peynirler üretiyoruz.

Göle , Türkiye'nin en soğuk hava şartlarına sahip yerlerinden birisidir. Dedelerimiz bu zor iklim şartlarında yaşamlarını sürdürebilmek için yüksek rakımlı yaylalarda otlattığı ineklerden taze sütleri alıp ailemize yetecek kadar peynir ve çeşitli ürünler üretirdi. Komşu iller ile ticaretlerini geliştirip peynir verip meyve alırlardı. Zamanla eşsiz lezzete sahip bu peynirler ile yaptıkları bu küçük ticaret yerini mesleğe bıraktı. Baba mesleği olarak sürdürdüğümüz mandıracılıkta teknolojinin getirdiği ve sistemin gerektirdiği bütün gereksinimleri eksiksiz yaparak dedelerimizden kalan o geleneksel yöntemleri devam ettiriyoruz.

Ücretsiz Kargo

Web sitemizden yapacağınız 1.500 TL ve üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo imkanı

Güvenli Paketleme

Sipariş verdiğiniz ürünleri özel ambalajlarla güvenli bir şekilde paketlenir.

Kaliteli Üretim

Dedelerimizden miras yöntemleri teknoloji ile geliştirerek üretim kalitemizi arttırdık.
Tüm Hakları Saklıdır - Göle Peyniri © 2023

golepeyniri.com bir Koçhan Süt Ürünleri iştirakidir. Web sitemizde bulunan hiç bir yazılı ve görsel materyalin izinli / izinsiz kullanımı yasaktır.

Kurumsal WEB Tasarım ve E-ticaret Hizmetleri