%7
İNDİRİM
Hakiki Göle Tereyağı (1000 Gr)

Hakiki Göle Tereyağı (1000 Gr)

70,01TL
65,00TL

Hakiki Göle Tereyağı

Tereyağı, hem Türk hem dünya mutfağının ana unsurudur. Lezzeti ile hem kahvaltı sofralarında, hem yemeklerde yer bulan tereyağı; hakiki tereyağı olmak koşulu ile diyetisyenlerin diyet listelerinde bile yerini almıştır. Burada dikkat edilmesi gereken unsur, tereyağının hakiki tereyağı yani doğal olması gerektiğidir.

Hakiki Tereyağı Nasıl Anlaşılır?

  • Hakiki tereyağı, bilinenin ya da sanılanın aksine sarı renkli değildir. Hatta şu da söylenebilir ki, hakiki tereyağına ışık tutulduğunda renginin beyaza yakın olduğu bile gözlemlenebilir.
  • Hakiki tereyağının kokusunu margarine benzememelidir. Özellikle eritildiğinde kokusu yoğun olarak etrafa yayılmalı ve kesinlikle margarine benzememelidir.
  • Hakiki tereyağı kendisini eritildiğinde de belli eder. Çünkü bu yağ eritildiğinde mutlaka köpük çıkaracaktır.
  • Hakiki tereyağı oda sıcaklığında muhafaza edildiğinde kolayca sürülebilir olacaktır. Bu yağın kalitesini belli eden bir diğer unsurdur.
  • Fiyat kesinlikle önemlidir. Hakiki tereyağı, zor ve çok aşamalı bir süreçten geçtiği, içerisinde kaliteli ürünler barındırdığı için fiyat olarak da diğer yağlara oranla daha pahalı olacaktır.

Hakiki Tereyağının Faydaları Nelerdir?

  • Tereyağı, tam bir vitamin kaynağıdır. İçerisinde yoğun olarak A vitamini bulunmaktadır. A vitamini de göz sağlığı için oldukça önemli bir vitamindir.
  • Bağışıklık sistemini desteklemektedir. Bağırsaklarda bulunan patojenik mikro organizmalar ile de mücadele emektedir.
  • Kanserle mücadele için önemli bir besindir. İçerisindeki A vitamininin derecesi özellikle prostat kanserini büyük oranda önlemektedir. Yapılan diğer çalışmalar, tereyağının meme kanserine de olumlu etkisi olduğu gözlemlenmiştir.
  • Hakiki Tereyağı, kireçlenmeye karşı etkilidir. Bu, anti sertlik özellikte olmasının bir sonucudur.
  • Margarinin aksine kalbi de korur.

Bu lezzetleri sizde çok seveceksiniz.

Hakiki Göle Tereyağı (1000 Gr) ürününü alan müşterilerimiz başka hangi ürünleri alıyor?

En çok sipariş edilen ürünlerimiz arasında şunu gördük. Hakiki Göle Tereyağı (1000 Gr) ürünümüzü satın alan müşterilerimiz aşağıdaki ürünleride beğenerek satın alıyor. Sizin damak tadınıza da güveniyor ve bu ürünleri beğeneceğinizi umuyoruz.

%11
İNDİRİM
Hakiki Göle Tereyağı (3000 Gr)
%10
İNDİRİM
Hakiki Göle Tereyağı (2000 Gr)
%8
İNDİRİM
Hakiki Göle Tereyağı (15 Kg)
%14
İNDİRİM
Hakiki Göle Tereyağı (10 Kg)
%17
İNDİRİM
Hakiki Göle Tereyağı (5000 Gr)

neden göle peyniri?

Dedelerimizden miras kalan geleneksel yöntemleri yenilenen teknoloji ile birleştirip el değmeden leziz peynirler üretiyoruz.

Göle , Türkiye'nin en soğuk hava şartlarına sahip yerlerinden birisidir. Dedelerimiz bu zor iklim şartlarında yaşamlarını sürdürebilmek için yüksek rakımlı yaylalarda otlattığı ineklerden taze sütleri alıp ailemize yetecek kadar peynir ve çeşitli ürünler üretirdi. Komşu iller ile ticaretlerini geliştirip peynir verip meyve alırlardı. Zamanla eşsiz lezzete sahip bu peynirler ile yaptıkları bu küçük ticaret yerini mesleğe bıraktı. Baba mesleği olarak sürdürdüğümüz mandıracılıkta teknolojinin getirdiği ve sistemin gerektirdiği bütün gereksinimleri eksiksiz yaparak dedelerimizden kalan o geleneksel yöntemleri devam ettiriyoruz.

Ücretsiz Kargo

Web sitemizden yapacağınız 200 TL ve üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo imkanı

Güvenli Paketleme

Sipariş verdiğiniz ürünleri özel ambalajlarla güvenli bir şekilde paketlenir.

Kaliteli Üretim

Dedelerimizden miras yöntemleri teknoloji ile geliştirerek üretim kalitemizi arttırdık.
Tüm Hakları Saklıdır - Göle Peyniri © 2021

golepeyniri.com bir Koçhan Süt Ürünleri iştirakidir. Web sitemizde bulunan hiç bir yazılı ve görsel materyalin izinli / izinsiz kullanımı yasaktır.

web tasarım