Göbek Kaşar Peyniri (1000 Gr)

Göbek Kaşar Peyniri (1000 Gr)

Meralarda otlayarak süt veren ineklerin taze sütünden yapılan müthiş lezzet

53,00TL

Göbek kaşar peyniri, tam bir B12 kaynağıdır, hafızaya iyi gelir. Kalsiyum açısından oldukça zengindir bu da hem kemikleri güçlendirmesine hem de ağız sağlığını korumasına yardımcı olur. Mide rahatsızlığı olanlar için altın besin niteliğindendir. Ülseri önler.

Göbek Kaşarı

Peynir, avantajları, faydaları say say bitmeyen; lezzeti de faydaları ile yarışan bir yiyecektir. Farklı çeşitleri de mevcuttur ve bu çeşitler her tadının farklı sevildiğinin en büyük kanıtıdır. Bu peynir, bir de doğal besinlerle, meralarda otlayarak süt veren ineklerin taze sütünden yapıldı mı lezzeti kat be kat artmaktadır. Bu peynir çeşitlerinden biri de göbek kaşar peyniridir. Göbek kaşar peyniri, aslına bakıldığında ayrı bir kaşar peyniri çeşidi sayılmamaktadır. Kaşar peyniri yapan kişiler, kaplara koymak için ellerindeki kaşar peynirini yoğururlar. Yoğura yoğura bu peyniri “göbek” adı verilen bir parçaya dönüştürürler. İşte bu parça diğer kaşar peynirinden farklı olarak kalıba konmaz ve bu şekilde bırakılır. Özü kaşar peyniri ile aynı olan göbek kaşar peyniri, işte bu hususta kaşar peynirinden ayrılır. Şunu belirtmek gerekir ki, göbek kaşar peyniri, kaşarın en lezzetli halidir. Bu lezzetini de, diğer kaşar türlerine oranla en son yapıldığı için daha yağlı olmasına borçludur denebilir. İşte bu yüzden göbek kaşar peyniri, kaşarım hem en yağlı hem de en lezzetli yeridir.

Kaşarlı Patates

Göbek Kaşar Peynirli Köfte

 • 500 gram orta yağlı kıyma
 • 1 adet orta boy kuru soğan
 • 1 adet yumurta
 • 1/4 su bardağı ufalanmış bayat ekmek kırıntısı
 • 1/4 demet maydanoz
 • 1 su bardağı rendelenmiş göbek kaşar peyniri
 • 1/2 çay kaşığı tuz
 • 1/2 çay kaşığı karabiber
 • 1/4 çay kaşığı kimyon
 • 1/4 çay kaşığı toz defneyaprağı (arzuya göre)
 • Köfte harcında kullanmak üzere; kuru soğanı rendenin ince tarafıyla rendeleyin. Ayıklanmış maydanoz yapraklarını incecik kıyın. Kıymayı derin bir karıştırma kabına alın. Rendelenmiş kuru soğan, yumurta, ekmek kırıntısı, ince kıyılmış maydanoz ve baharatlar eşliğinde yoğurmaya başlayın. Kıvam alıp özleşen köfte harcından arzu ettiğiniz büyüklükte parçalar kopartın. Orta kısımlarına rendelenmiş kaşar peyniri alıp avuç içinizde yuvarlayarak kapatın. Üzerlerine hafifçe bastırıp düzleştirin. Önceden kızdırılmış döküm tavada ters yüz ederek renk alana kadar kızartın. Bekletmeden sıcak olarak sevdiklerinizle paylaşın.

  Göbek Kaşarı Faydaları Nelerdir?

  • Göbek kaşar peyniri, tam bir B12 kaynağıdır, hafızaya iyi gelir.
  • Kalsiyum açısından oldukça zengindir bu da hem kemikleri güçlendirmesine hem de ağız sağlığını korumasına yardımcı olur.
  • Mide rahatsızlığı olanlar için altın besin niteliğindendir. Ülseri önler.

  Göbek Kaşarı Nasıl Saklanır?

  Ürünün gönderme aşamasında soğuk zincir çok önem taşımaktadır. Sizlere istediğiniz ürünleri gönderirken bu kritere dikkat etmekteyiz. Göbek kaşarı buzdolabı peynir bölümünde muhafaza etmeli ve derin dondurucuya koymamalısınız.

  Bu lezzetleri sizde çok seveceksiniz.

  Göbek Kaşar Peyniri (1000 Gr) ürününü alan müşterilerimiz başka hangi ürünleri alıyor?

  En çok sipariş edilen ürünlerimiz arasında şunu gördük. Göbek Kaşar Peyniri (1000 Gr) ürünümüzü satın alan müşterilerimiz aşağıdaki ürünleride beğenerek satın alıyor. Sizin damak tadınıza da güveniyor ve bu ürünleri beğeneceğinizi umuyoruz.

  × Bu ürüne göbek kaşar, göbek kaşar peyniri, göle peyniri, göle göbek kaşarı, göbek kaşarı nedir kelimelerini arayarak daha hızlı ulaşabilirsiniz.

  neden göle peyniri?

  Dedelerimizden miras kalan geleneksel yöntemleri yenilenen teknoloji ile birleştirip el değmeden leziz peynirler üretiyoruz.

  Göle , Türkiye'nin en soğuk hava şartlarına sahip yerlerinden birisidir. Dedelerimiz bu zor iklim şartlarında yaşamlarını sürdürebilmek için yüksek rakımlı yaylalarda otlattığı ineklerden taze sütleri alıp ailemize yetecek kadar peynir ve çeşitli ürünler üretirdi. Komşu iller ile ticaretlerini geliştirip peynir verip meyve alırlardı. Zamanla eşsiz lezzete sahip bu peynirler ile yaptıkları bu küçük ticaret yerini mesleğe bıraktı. Baba mesleği olarak sürdürdüğümüz mandıracılıkta teknolojinin getirdiği ve sistemin gerektirdiği bütün gereksinimleri eksiksiz yaparak dedelerimizden kalan o geleneksel yöntemleri devam ettiriyoruz.

  Ücretsiz Kargo

  Web sitemizden yapacağınız 150 TL ve üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo imkanı

  Güvenli Paketleme

  Sipariş verdiğiniz ürünleri özel ambalajlarla güvenli bir şekilde paketlenir.

  Kaliteli Üretim

  Dedelerimizden miras yöntemleri teknoloji ile geliştirerek üretim kalitemizi arttırdık.
  Tüm hakları saklıdır © 2020 Göle Peyniri

  golepeyniri.com bir Koçhan Süt Ürünleri iştirakidir. Web sitemizde bulunan hiç bir yazılı ve görsel materyalin izinli / izinsiz kullanımı yasaktır.

  web tasarım