Gemlik Sele Zeytin (500 Gr)

Gemlik Sele Zeytin (500 Gr)

30,00TL

Gemlik Sele Zeytin


Gemlik Sele Zeytin etli ve ince kabukludur. Gemlik'in meşhur zeytin bahçelerinden kasım, aralık ve ocak aylarında hasat edilir. Yetiştirilirken ve tüketime hazırlanırken de çok çeşitli aşamalardan geçer ve emek ister. Koyu siyah rengi ve çekirdeğinden kolay ayrılması en belirgin özelliklerindendir.


Zeytin ağaçları; dört mevsim doğanın canlı kaldığı bölgesinin doğal iklim koşullarında verimleşen bereketli  topraklarını, kendine yaşam alanı olarak seçmiştir. Gemlik çeşidi ülkemizin önemli sofralık çeşitlerinden biridir. Küçük çekirdeği, ince kabuğu ve etli yapısı ile yeme kalitesi yüksektir.


Gemlik siyah sele zeytinleri, meyvenin ağaç üzerinde siyah renge ulaştığı dönemde hasat edilen ham maddelerden seçiliyor. Aroma ve tat kaybına uğramaması için bekletmeden işlemeye alınıyor. Hiçbir kimyasal kullanmadan sadece tuzlu su içinde ortama  hava verilerek tatlandırılıyor. Yeme kalitesini iyileştirmek için danede kalan fazla suyu uzaklaştırmak üzere özel yapılmış fırınlarda tamamen doğal yöntemle kurutuluyor.

Bu lezzetleri sizde çok seveceksiniz.

Gemlik Sele Zeytin (500 Gr) ürününü alan müşterilerimiz başka hangi ürünleri alıyor?

En çok sipariş edilen ürünlerimiz arasında şunu gördük. Gemlik Sele Zeytin (500 Gr) ürünümüzü satın alan müşterilerimiz aşağıdaki ürünleride beğenerek satın alıyor. Sizin damak tadınıza da güveniyor ve bu ürünleri beğeneceğinizi umuyoruz.

neden göle peyniri?

Dedelerimizden miras kalan geleneksel yöntemleri yenilenen teknoloji ile birleştirip el değmeden leziz peynirler üretiyoruz.

Göle , Türkiye'nin en soğuk hava şartlarına sahip yerlerinden birisidir. Dedelerimiz bu zor iklim şartlarında yaşamlarını sürdürebilmek için yüksek rakımlı yaylalarda otlattığı ineklerden taze sütleri alıp ailemize yetecek kadar peynir ve çeşitli ürünler üretirdi. Komşu iller ile ticaretlerini geliştirip peynir verip meyve alırlardı. Zamanla eşsiz lezzete sahip bu peynirler ile yaptıkları bu küçük ticaret yerini mesleğe bıraktı. Baba mesleği olarak sürdürdüğümüz mandıracılıkta teknolojinin getirdiği ve sistemin gerektirdiği bütün gereksinimleri eksiksiz yaparak dedelerimizden kalan o geleneksel yöntemleri devam ettiriyoruz.

Ücretsiz Kargo

Web sitemizden yapacağınız 600 TL ve üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo imkanı

Güvenli Paketleme

Sipariş verdiğiniz ürünleri özel ambalajlarla güvenli bir şekilde paketlenir.

Kaliteli Üretim

Dedelerimizden miras yöntemleri teknoloji ile geliştirerek üretim kalitemizi arttırdık.
Tüm Hakları Saklıdır - Göle Peyniri © 2022

golepeyniri.com bir Koçhan Süt Ürünleri iştirakidir. Web sitemizde bulunan hiç bir yazılı ve görsel materyalin izinli / izinsiz kullanımı yasaktır.

web tasarım