Hediyelik Kaşar Peyniri (1000 Gr)

Hediyelik Kaşar Peyniri (1000 Gr)

Ayırt edici bir tat ve kıvam

51,00TL

Hakiki Göle Kaşar Peyniri, koyu değil açık sarı bir renge sahiptir. Çok yumuşak bir yapısı yoktur. Orta sert bir kıvamdadır Peynirde bir başka peynir aroması değil, süt aroması hakimdir

Hediyelik Kaşar Peyniri

Ardahan, Haziran ayı ile birlikte buzlarını eriten yeşermeye başlayan ve Ağustos sonlarına kadar bu yeşermeyi sürdüren bir ilimizdir. Yüksek rakımlı meralarında 1500 küsür farklı bitki vardır. Nüfusunun belirli bir kesimi hayvancılık ve hayvansal gıda üretimi ile geçinen Ardahan halkı, bu aylarda hayvanlarını bu meralara salmakta ve otlatmaktadır. Hayvanların temiz havada, yüksek rakımda ve yüzlerce farklı tür bitki ile otlanıyor olması; Bu otların insan müdahalesinden bağımsız ve tamamen doğal bir şekilde büyüyüp yeşermesi Hediyelik Kaşar Peyniri açısından ayırt edici bir tat ve kıvam sağlamaktadır.

Hediyelik Kaşar Peyniri Nasıl Yapılır?

Hakiki Hediyelik kaşar peynir üretiminde en önemli unsur süttür ve sütün kalitesidir. Bu yönden Ardahan ili oldukça avantajlıdır. Doğal bitkilerle temiz havada beslenen hayvanın sütünün kaliteli olmama ihtimali yok denecek kadar azdır.

Hediyelik Kaşar Peyniri için sağılan süt, en fazla 1 saat içerisinde standardize edilir. Bunun ardından bir sürü işlemden geçirilen süt, fazla yağından arındırılır. Yağ alımının ardından doğal Ardahan sütü, yüksek ısıda kaynatılmaya başlanır. Kaynamaya başlayan süt mayalanır. Pıhtı haline gelen ve kıvamı koyulaşan peynir suyundan arındırılır. Ardından sarı rengini elde edebilmesi için özel odalarda 1 gün bekletilir.

Kaşarlı Pide

Kaşarlı Pide

 • 1 paket yaş maya
 • 1 buçuk su bardağı ılık su
 • 1 tatlı kaşığı şeker
 • 3 yemek kaşığı ayçiçek yağı
 • 1 tatlı kaşığı tuz
 • Un
 • 3 su bardağı rendelenmiş kaşar peyniri
 • 2 yumurta
 • 3 yemek kaşığı sıvı yağ
 • 2 dilimlenmiş biber
 • Tuz
Ilık suyun içine maya ve şekeri ekliyoruz ve maya eriyene kadar karıştırıyoruz. Üzerine yağ, tuz ve orta sertlikte hamur olana kadar un ekliyoruz ve yoğuruyoruz. Hamuru ılık ortamda, üzeri kapalı şekilde 1 saat bekletiyoruz. 1 saat sonunda hamuru bir daha yoğuruyoruz ve 4 eşit parçaya bölerek her parçayı merdane ile oval şekilde açıyoruz.
Harç Tarifi:
Tüm malzemeler bir karıştırma kabında iyice çırpıyoruz. Hamurumuzun üzerine kaşarlı iç koyup kenarları bir parmak eninde kapatıyoruz. Pideleri yağlı kağıt serilmiş tepsiye diziyoruz ve önceden ısıtılmış 200 derecelik fırında kızarana kadar pişiriyoruz.

Hakiki Hediyelik Kaşar Peyniri Nasıl Ayırt Edilir?

 • Hakiki Göle Kaşar Peyniri, koyu değil açık sarı bir renge sahiptir.
 • Çok yumuşak bir yapısı yoktur. Orta sert bir kıvamdadır
 • Peynirde bir başka peynir aroması değil, süt aroması hakimdir
 • Yakmaya çalışsanız bile yanmaz.
 • Lezzetine bakıldığı zaman gerçek kaşar olduğu kolayca anlaşılır.

Hediyelik Kaşar Peyniri Nasıl Saklanır?

Ürünün gönderme aşamasında soğuk zincir çok önem taşımaktadır. Sizlere istediğiniz ürünleri gönderirken bu kritere dikkat etmekteyiz. Hediyelik kaşar peyniri buzdolabı peynir bölümünde muhafaza etmeli ve derin dondurucuya koymamalısınız.

Bu lezzetleri sizde çok seveceksiniz.

Hediyelik Kaşar Peyniri (1000 Gr) ürününü alan müşterilerimiz başka hangi ürünleri alıyor?

En çok sipariş edilen ürünlerimiz arasında şunu gördük. Hediyelik Kaşar Peyniri (1000 Gr) ürünümüzü satın alan müşterilerimiz aşağıdaki ürünleride beğenerek satın alıyor. Sizin damak tadınıza da güveniyor ve bu ürünleri beğeneceğinizi umuyoruz.

× Bu ürüne taze kaşar peyniri, göle kaşar peyniri, hediyelik kaşar, hediyelik kaşar peyniri kelimelerini arayarak daha hızlı ulaşabilirsiniz.

neden göle peyniri?

Dedelerimizden miras kalan geleneksel yöntemleri yenilenen teknoloji ile birleştirip el değmeden leziz peynirler üretiyoruz.

Göle , Türkiye'nin en soğuk hava şartlarına sahip yerlerinden birisidir. Dedelerimiz bu zor iklim şartlarında yaşamlarını sürdürebilmek için yüksek rakımlı yaylalarda otlattığı ineklerden taze sütleri alıp ailemize yetecek kadar peynir ve çeşitli ürünler üretirdi. Komşu iller ile ticaretlerini geliştirip peynir verip meyve alırlardı. Zamanla eşsiz lezzete sahip bu peynirler ile yaptıkları bu küçük ticaret yerini mesleğe bıraktı. Baba mesleği olarak sürdürdüğümüz mandıracılıkta teknolojinin getirdiği ve sistemin gerektirdiği bütün gereksinimleri eksiksiz yaparak dedelerimizden kalan o geleneksel yöntemleri devam ettiriyoruz.

Ücretsiz Kargo

Web sitemizden yapacağınız 150 TL ve üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo imkanı

Güvenli Paketleme

Sipariş verdiğiniz ürünleri özel ambalajlarla güvenli bir şekilde paketlenir.

Kaliteli Üretim

Dedelerimizden miras yöntemleri teknoloji ile geliştirerek üretim kalitemizi arttırdık.
Tüm hakları saklıdır © 2020 Göle Peyniri

golepeyniri.com bir Koçhan Süt Ürünleri iştirakidir. Web sitemizde bulunan hiç bir yazılı ve görsel materyalin izinli / izinsiz kullanımı yasaktır.

web tasarım