Blok Kaşar Peyniri (1000 Gr)

Blok Kaşar Peyniri (1000 Gr)

12 Kg doğal sütten , lezzetli mi lezzetli taze kaşar peynirleri ürettik

51,00TL

Ürünün gönderme aşamasında soğuk zincir çok önem taşımaktadır. Sizlere istediğiniz ürünleri gönderirken bu kritere dikkat etmekteyiz. Blok kaşar peyniri buzdolabı peynir bölümünde muhafaza etmeli ve derin dondurucuya koymamalısınız.

Blok Kaşar Peyniri

Ardahan, Haziran ayı ile birlikte buzlarını eriten yeşermeye başlayan ve Ağustos sonlarına kadar bu yeşermeyi sürdüren bir ilimizdir. Yüksek rakımlı meralarında 1500 küsür farklı bitki vardır. Nüfusunun belirli bir kesimi hayvancılık ve hayvansal gıda üretimi ile geçinen Ardahan halkı, bu aylarda hayvanlarını bu meralara salmakta ve otlatmaktadır. Hayvanların temiz havada, yüksek rakımda ve yüzlerce farklı tür bitki ile otlanıyor olması; Bu otların insan müdahalesinden bağımsız ve tamamen doğal bir şekilde büyüyüp yeşermesi Blok Kaşar Peyniri açısından ayırt edici bir tat ve kıvam sağlamaktadır.

Blok Kaşar Peyniri Nasıl Yapılır?

Hakiki blok kaşar peynir üretiminde en önemli unsur süttür ve sütün kalitesidir. Bu yönden Ardahan ili oldukça avantajlıdır. Doğal bitkilerle temiz havada beslenen hayvanın sütünün kaliteli olmama ihtimali yok denecek kadar azdır.

Blok Kaşar Peyniri için sağılan süt, en fazla 1 saat içerisinde standardize edilir. Bunun ardından bir sürü işlemden geçirilen süt, fazla yağından arındırılır. Yağ alımının ardından doğal Ardahan sütü, yüksek ısıda kaynatılmaya başlanır. Kaynamaya başlayan süt mayalanır. Pıhtı haline gelen ve kıvamı koyulaşan peynir suyundan arındırılır. Ardından sarı rengini elde edebilmesi için özel odalarda 1 gün bekletilir.

Kaşarlı Brüksel Lahanası

Kaşarlı Brüksel Lahanası

 • Yarım kg brüksel lahanası
 • Yarım lt süt
 • 2 yemek kaşığı un
 • 3 yemek kaşığı tereyağı
 • 3 diş sarımsak
 • 1 su bardağı rendelenmiş blok kaşar peyniri
 • Tuz
 • Karabiber
 • Brüksel lahanalarını ayıklıyoruz ve yıkıyoruz. Kök kısımlarındaki sert yerleri kesiyoruz. Derin bir tencerede su kaynatıp tuz ekliyoruz. Brüksel lahanalarını suya koyarak 10 dk kadar pişiriyoruz daha sonra soğuk sudan geçirip her birini ikiye bölüyoruz ve suyu iyice süzülene kadar süzgeçte bekletiyoruz. Başka bir tencerede tereyağını eritiyoruz. Sarımsakları dilimleyip ekliyoruz. Biraz çevirdikten sonra unu ekleyip karıştırıyoruz. Bir yandan hızlıca karıştırarak soğuk sütü ekliyoruz ve koyu kıvamlı bir sos olana dek karıştırarak pişiriyoruz. Kaynadıktan sonra tuz ve karabiber ekleyip ocaktan alıyoruz. Borcama brüksel lahanalarını dizip her birinin üzerine üzerine beşamel sosu ekliyoruz. En üste de blok kaşar peynirini serpiyoruz. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişiriyoruz. Bir süre sonra ısıyı 200 dereceye yükseltip üzerini iyice kızarttıktan sonra fırından alıyoruz..

  Hakiki Taze Kaşar Peyniri Nasıl Ayırt Edilir?

  • Hakiki Göle Kaşar Peyniri, koyu değil açık sarı bir renge sahiptir.
  • Çok yumuşak bir yapısı yoktur. Orta sert bir kıvamdadır
  • Peynirde bir başka peynir aroması değil, süt aroması hakimdir
  • Yakmaya çalışsanız bile yanmaz.
  • Lezzetine bakıldığı zaman gerçek kaşar olduğu kolayca anlaşılır.

  Blok Kaşar Peyniri Nasıl Saklanır?

  Ürünün gönderme aşamasında soğuk zincir çok önem taşımaktadır. Sizlere istediğiniz ürünleri gönderirken bu kritere dikkat etmekteyiz. Blok kaşar peyniri buzdolabı peynir bölümünde muhafaza etmeli ve derin dondurucuya koymamalısınız.

  Bu lezzetleri sizde çok seveceksiniz.

  Blok Kaşar Peyniri (1000 Gr) ürününü alan müşterilerimiz başka hangi ürünleri alıyor?

  En çok sipariş edilen ürünlerimiz arasında şunu gördük. Blok Kaşar Peyniri (1000 Gr) ürünümüzü satın alan müşterilerimiz aşağıdaki ürünleride beğenerek satın alıyor. Sizin damak tadınıza da güveniyor ve bu ürünleri beğeneceğinizi umuyoruz.

  × Bu ürüne blok kaşar peyniri, taze kaşar peyniri, göle kaşar peyniri, taze blok kaşar peyniri, blok kaşar kelimelerini arayarak daha hızlı ulaşabilirsiniz.

  neden göle peyniri?

  Dedelerimizden miras kalan geleneksel yöntemleri yenilenen teknoloji ile birleştirip el değmeden leziz peynirler üretiyoruz.

  Göle , Türkiye'nin en soğuk hava şartlarına sahip yerlerinden birisidir. Dedelerimiz bu zor iklim şartlarında yaşamlarını sürdürebilmek için yüksek rakımlı yaylalarda otlattığı ineklerden taze sütleri alıp ailemize yetecek kadar peynir ve çeşitli ürünler üretirdi. Komşu iller ile ticaretlerini geliştirip peynir verip meyve alırlardı. Zamanla eşsiz lezzete sahip bu peynirler ile yaptıkları bu küçük ticaret yerini mesleğe bıraktı. Baba mesleği olarak sürdürdüğümüz mandıracılıkta teknolojinin getirdiği ve sistemin gerektirdiği bütün gereksinimleri eksiksiz yaparak dedelerimizden kalan o geleneksel yöntemleri devam ettiriyoruz.

  Ücretsiz Kargo

  Web sitemizden yapacağınız 150 TL ve üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo imkanı

  Güvenli Paketleme

  Sipariş verdiğiniz ürünleri özel ambalajlarla güvenli bir şekilde paketlenir.

  Kaliteli Üretim

  Dedelerimizden miras yöntemleri teknoloji ile geliştirerek üretim kalitemizi arttırdık.
  Tüm hakları saklıdır © 2020 Göle Peyniri

  golepeyniri.com bir Koçhan Süt Ürünleri iştirakidir. Web sitemizde bulunan hiç bir yazılı ve görsel materyalin izinli / izinsiz kullanımı yasaktır.

  web tasarım