Alıç Marmelatı

Alıç Marmelatı (830 Gr.)

50,00TL

Meşhur Merzifon Alıç Marmelatı


Özenle topladığımız alıçları katkı kullanmadan, yöresel tattan ve geleneksel üretimden özdün vermeden  ustalıkla yaptık. Doğal ve katkısız olarak sizlere sunduğumuz alıç marmelatlarımız lezzeti ile damaklarınızda yepyeni bir tat bırakacak.

Daha çok ormanlık ve dağlık bölgelerde yetişen alıcın 20 kadar türü bulunmaktadır. Alıçta saponinler, glikozitler, flavonitler, askorbik asidi de içeren asitler bulundurmaktadır. Flavonlar alıca çok güçlü antioksidan özellikler kazandırır. Bu da bütün vücudun direncini yükseltir, genç ve sağlıklı kalmayı sağlar. Aynı zamanda beyni olumlu etkileyen alıç, hafızayı güçlendirir.


Özellikle kalp yetmezliği, kalp ritim bozuklukları, çarpıntıları, enfeksiyon hastalıkları sonrasındaki kalp kasları zayıflığı, yüksek kan basıncı, damar sertliği gibi rahatsızlıkların iyileşmesinde alıç başarıyla kullanılabilir. Ayrıca; sinir sisteminde yatıştırıcı, spazmları azaltıcı, idrar söktürücü özellikleri de vardır. Alıcın etkisi uzun süreli kullanımlar sonucunda oluşmaya başlar ve bu olumlu etkiler giderek artar. Meyvelerinin taze olarak yenmesinin yanı sıra; meyvelerinden marmelat üretilir.

Bu lezzetleri sizde çok seveceksiniz.

Alıç Marmelatı (830 Gr.) ürününü alan müşterilerimiz başka hangi ürünleri alıyor?

En çok sipariş edilen ürünlerimiz arasında şunu gördük. Alıç Marmelatı (830 Gr.) ürünümüzü satın alan müşterilerimiz aşağıdaki ürünleride beğenerek satın alıyor. Sizin damak tadınıza da güveniyor ve bu ürünleri beğeneceğinizi umuyoruz.

neden göle peyniri?

Dedelerimizden miras kalan geleneksel yöntemleri yenilenen teknoloji ile birleştirip el değmeden leziz peynirler üretiyoruz.

Göle , Türkiye'nin en soğuk hava şartlarına sahip yerlerinden birisidir. Dedelerimiz bu zor iklim şartlarında yaşamlarını sürdürebilmek için yüksek rakımlı yaylalarda otlattığı ineklerden taze sütleri alıp ailemize yetecek kadar peynir ve çeşitli ürünler üretirdi. Komşu iller ile ticaretlerini geliştirip peynir verip meyve alırlardı. Zamanla eşsiz lezzete sahip bu peynirler ile yaptıkları bu küçük ticaret yerini mesleğe bıraktı. Baba mesleği olarak sürdürdüğümüz mandıracılıkta teknolojinin getirdiği ve sistemin gerektirdiği bütün gereksinimleri eksiksiz yaparak dedelerimizden kalan o geleneksel yöntemleri devam ettiriyoruz.

Ücretsiz Kargo

Web sitemizden yapacağınız 600 TL ve üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo imkanı

Güvenli Paketleme

Sipariş verdiğiniz ürünleri özel ambalajlarla güvenli bir şekilde paketlenir.

Kaliteli Üretim

Dedelerimizden miras yöntemleri teknoloji ile geliştirerek üretim kalitemizi arttırdık.
Tüm Hakları Saklıdır - Göle Peyniri © 2022

golepeyniri.com bir Koçhan Süt Ürünleri iştirakidir. Web sitemizde bulunan hiç bir yazılı ve görsel materyalin izinli / izinsiz kullanımı yasaktır.

web tasarım